Jubileusz zgromadził druhów, mieszkańców, samorządowców oraz gości związanych ze służbami pożarniczymi i administracją rządową. W uroczystości uczestniczyli m.in. Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Mateusz Szauer, Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP w Olsztynie nadbryg. Michał Kamieniecki oraz Komendant Powiatowy PSP w Ostródzie mł. bryg. Rafał Napiórkowski.
Obchody miały podniosły, ale jednocześnie bardzo lokalny i rodzinny charakter. Był to moment na przypomnienie historii jednostki, która od ośmiu dekad jest ważnym elementem życia Łukty i okolic. Nie zabrakło słów uznania dla kolejnych pokoleń druhów, którzy przez lata angażowali się w działania ratownicze, zabezpieczanie wydarzeń i pomoc mieszkańcom w najtrudniejszych momentach.
Podczas jubileuszu szczególnie wybrzmiało znaczenie strażackiej służby dla lokalnej społeczności.
- Obchody były okazją do podsumowania wieloletniej działalności jednostki, podziękowania druhnom i druhom za ich służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców oraz uhonorowania osób szczególnie zasłużonych dla ochrony przeciwpożarowej - przekazał mł. bryg. Łukasz Wróblewski, Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego PSP w Olsztynie
Jednym z najważniejszych punktów obchodów było oficjalne przekazanie nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego MAN. To sprzęt, który realnie wzmocni możliwości operacyjne OSP Łukta i pozwoli jeszcze skuteczniej reagować na pożary, wypadki czy inne zagrożenia. Dla mieszkańców oznacza to jedno - większe bezpieczeństwo i szybszą pomoc tam, gdzie będzie potrzebna.
Nowy pojazd to nie tylko inwestycja w sprzęt, ale też wyraźny sygnał, że jednostka z Łukty wciąż się rozwija i pozostaje ważnym ogniwem systemu bezpieczeństwa w gminie. Trudno o lepszy symbol jubileuszu niż właśnie nowoczesny wóz, który będzie służył kolejnym pokoleniom strażaków ochotników.
80-lecie OSP Łukta było więc nie tylko okazją do świętowania pięknej rocznicy, ale także do spojrzenia w przyszłość. Po latach ofiarnej służby jednostka nadal pozostaje blisko mieszkańców i gotowa do działania.

\




::news{"type":"see-also","item":"110693"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ostrodaflesz.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz