Nasze sprawy - tym zyje Powiat Ostródzki, Ostróda i okolice

Zamknij

Kostka znika w ekspresowym tempie. Remont ul. Grunwaldzkiej w Ostródzie trwa

redakcja Ostróda Flesz 20:44, 18.06.2026 Aktualizacja: 21:30, 18.06.2026
1 Ostróda: Kostka znika w ekspresowym tempie. Remont ul. Grunwaldzkiej trwa Foto: Ostróda Flesz

Remont ulicy Grunwaldzkiej w Ostródzie wszedł w kolejny, bardzo widoczny etap. Po kilku dniach, gdy ruch odbywał się wahadłowo, wykonawca całkowicie zamknął dla ruchu kołowego fragment drogi pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Herdera i Armii Krajowej. Na miejscu pracuje ciężki sprzęt, a charakterystyczna kostka brukowa dosłownie znika z ulicy z dnia na dzień.

Prace postępują bardzo szybko, a odcinki, które jeszcze niedawno były pokryte kostką, dziś zamieniają się w plac budowy przygotowywany pod nową nawierzchnię.

To właśnie asfalt zastąpi w przyszłości dotychczasową kostkę brukową. Inwestycja ma poprawić komfort jazdy, zwiększyć bezpieczeństwo oraz ograniczyć hałas generowany przez przejeżdżające pojazdy.

Często pytaliście nas, co stanie się z kostką pochodzącą z rozbiórki?

Jak poinformował portal Ostróda Flesz Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski, materiał nie trafi na odpady.

- Rozebrana kostka brukowa pozostanie w zasobach Zarządu Dróg Powiatowych i będzie wykorzystywana w innych miejscach wymagających napraw lub uzupełnień nawierzchni - powiedział starosta Andrzej Wiczkowski

Podobnie wykorzystana ma zostać część pozostałych materiałów pochodzących z rozbiórki, między innymi krawężniki, które nadal nadają się do dalszego użytkowania.

Choć obecnie kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami i objazdami, inwestycja jest jedną z najważniejszych drogowych modernizacji realizowanych obecnie w Ostródzie. Kolejne dni przyniosą dalsze zmiany na placu budowy, a mieszkańcy z zainteresowaniem obserwują, jak szybko z mapy miasta znika stara nawierzchnia

Jedno jest pewne – ul. Grunwaldzka już wkrótce zmieni swoje oblicze, a tempo prowadzonych prac pokazuje, że wykonawca nie zamierza zwalniać.

Zakończenie inwestycji planowane jest na listopad tego roku.

Zobaczcie nasze nagranie: 

::video{"type":"single","item":"1389"}

 

(redakcja Ostróda Flesz)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

MieszkaniecMieszkaniec

0 0

Kostka zostanie w zasobach i po cichu zacznie znikać i ciekawe ile zieleni zostanie po remoncie bo już widziałem że wszystkie krzewy zostały zniszczone. A z drugiej strony szkoda że znikają symbole minionych lat.

22:42, 18.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ostrodaflesz.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%