Region

Zamknij

Warmia i Mazury: Młodzi radni rozpoczęli nową kadencję sejmiku

Marzena Matuszka 17:27, 11.06.2026 Aktualizacja: 17:30, 11.06.2026
Skomentuj Warmia i Mazury: Młodzi radni rozpoczęli nową kadencję sejmiku Foto: Urząd Marszałkowski

Nowa energia, świeże pomysły i głos młodego pokolenia w sprawach regionu. W czwartek 11 czerwca w Olsztynie oficjalnie zakończyła się działalność II kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a swoje ślubowanie złożyli już członkowie nowej, III kadencji tego gremium.

Uroczystość była nie tylko symbolicznym przekazaniem obowiązków, ale także podkreśleniem rosnącej roli młodzieży w życiu samorządowym regionu. Zarząd województwa powołał 29 młodych radnych, którzy przez najbliższe dwa lata będą reprezentować głos młodych mieszkańców Warmii i Mazur.

Nowi członkowie sejmiku pochodzą z 18 powiatów województwa i zostali wybrani spośród 52 kandydatów. Podczas inauguracji odebrali akty powołania oraz złożyli uroczyste ślubowanie. Z kolei ustępujący radni otrzymali podziękowania za swoją dwuletnią działalność społeczną i obywatelską.

- Udział młodych ludzi w życiu samorządu, w jego kształtowaniu jest dla nas bardzo ważny - podkreślał marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Marcin Kuchciński. - Fundamentalna zasada demokracji „Nic o nas bez nas” funkcjonuje również wśród młodych mieszkańców Warmii i Mazur. Bardzo cieszy mnie fakt, że to już kolejna kadencja aktywności młodych radnych, a co za tym idzie nowa energia i nowe spojrzenie.

Marszałek zaznaczył również, że młodzież coraz chętniej angażuje się w życie społeczne regionu i wnosi do niego własne wartości, pomysły oraz świeże spojrzenie na problemy współczesności.

Młodzieżowy Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego pełni funkcję opiniodawczą i konsultacyjną w sprawach dotyczących młodych mieszkańców regionu. Do jego zadań należy m.in. opiniowanie projektów uchwał, udział w tworzeniu dokumentów strategicznych województwa, monitorowanie działań skierowanych do młodzieży oraz inicjowanie przedsięwzięć związanych z edukacją obywatelską i aktywnością społeczną.

Dla wielu młodych radnych udział w pracach sejmiku to pierwsze doświadczenie związane z samorządem i demokracją w praktyce. Jak podkreślano podczas uroczystości, zdobyte doświadczenia mogą w przyszłości zaprocentować dalszym zaangażowaniem społecznym, a być może także politycznym.

III kadencja młodzieżowego sejmiku właśnie się rozpoczęła. Przed młodymi radnymi dwa lata pracy, pomysłów i reprezentowania głosu młodego pokolenia Warmii i Mazur.

Skład III kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego:

  1. Magdalena Pikulińska
  2. Maria Pomichowska
  3. Aleksandra Stefańska
  4. Antonina Słyszewska
  5. Julia Bartnikowska
  6. Kacper Zamyślewski
  7. Miłosz Kostyra
  8. Aniela Jurysta
  9. Roman Virch
  10. Paweł Rynkowski
  11. Maja Gorzycka
  12. Karolina Jaśkiewicz
  13. Wiktor Chodór
  14. Michalina Murzynowska
  15. Hubert Orłowski
  16. Maciej Tański
  17. Mateusz Kołotowicz
  18. Jagoda Leska
  19. Szymon Leks
  20. Bartosz Kocięcki
  21. Amelia Rudek
  22. Jan Augustyniak
  23. Wiktor Faltynowski
  24. Tomasz Janowski
  25. Artur Luczek
  26. Anna Sztof
  27. Martyna Barszcz
  28. Michał Węgrzynowski
  29. Błażej Umiński
(Marzena Matuszka)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ostrodaflesz.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%