Wśród wniosków, które mieszkańcy zgłosili do sfinansowania z OBO, jest 13 projektów miejskich i 64 osiedlowe. Te z nich, które otrzymają najwięcej głosów, mają być zrealizowane w przyszłym roku.
"Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami i aktywnego udziału w głosowaniu" - przekazała koordynatorka OBO Beata Kardynał-Stawicka.
Na liście miejskich propozycji jest m.in. budowa pierwszego w Olsztynie kortu do pickleballa, poprawa warunków handlu na targowisku przy ul. Grunwaldzkiej czy dofinansowanie Międzynarodowych Dni Folkloru.
Najwięcej osiedlowych projektów, tj. siedem, dotyczy Jarot, po pięć projektów zgłosili mieszkańcy Śródmieścia i Osiedla Generałów. Sześć osiedli zgłosiło tylko po jednym projekcie.
Każdy uczestnik głosowania może wybrać maksymalnie trzy projekty miejskie i trzy osiedlowe. Głosowanie odbywa się od 26 maja do 15 czerwca, a ogłoszenie wyników nastąpi 26 czerwca.
Głosować można drogą elektroniczną albo za pomocą papierowej karty, które są dostępne w wyznaczonych punktach urzędu miasta. Do oddania głosu potrzebne będą podstawowe dane osobowe, w tym cztery ostatnie cyfry numeru PESEL i numer telefonu komórkowego, na który zostanie przesłany kod weryfikacyjny.
Listę i opisy projektów oraz szczegóły związane z głosowaniem można znaleźć na stronie internetowej: glosujobo.olsztyn.eu.
Olsztynianie mogą korzystać z budżetu obywatelskiego od 2011 r. W dotychczasowych edycjach zostało zrealizowanych ok. 350 przedsięwzięć za ponad 55 mln zł. W poprzednim głosowaniu wzięło udział ponad 16,7 tys. osób - najwięcej głosów oddano online. (PAP)
mbo/ wj/
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz