Działalność portalu zainaugurowano podczas konferencji prasowej w Narodowym Instytucie Onkologii Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowym Instytucie Badawczym w Warszawie.
Wiceminister zdrowia Katarzyna Kacperczyk powiedziała, że portal łączy wiedzę ekspertów z Narodowego Instytutu Onkologii i potrzeby pacjentów. Podkreśliła, że wszystkie informacje na portalu są i będą weryfikowane przez specjalistów z dziedziny onkologii. Dodała, że Narodowy Portal Onkologiczny powstał pod nadzorem resortu.
Dyrektorka Instytutu Onkologii Beata Jagielska powiedziała, że pacjenci i specjaliści uzyskują w jednym miejscu dostęp do aktualnych informacji na temat leczenia onkologicznego.
Prezes Ogólnopolskiej Federacji Onkologicznej Dorota Korycińska podkreśliła, że organizacjom pacjenckim zależało szczególnie na części interaktywnej, gdzie po wpisaniu wieku, płci i kodu pocztowego osoba korzystająca z portalu otrzyma informację, na jakie badania profilaktyczne powinna się zgłosić.
Do zapisania adresu strony w przeglądarce i na telefonie zachęcał przewodniczący Polskiego Towarzystwa Onkologicznego prof. Piotr Rutkowski.
Pacjentka Anita Wojtaś-Jakubowska, która leczyła się onkologicznie zaapelowała o wykonywanie badań profilaktycznych. "Mnie gastroskopia uratowała życie" - powiedziała. Dodała, że dzięki badaniu wykryto u niej nowotwór, zanim zaczął dawać objawy.(PAP)
kno/ agz/
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz