Zamknij

Z butelką piwa i papierosem w ręce jeździł w Morągu. W Górce kierowca bmw był pod wpływem alkoholu

11:02, 20.02.2025 Aktualizacja: 11:07, 20.02.2025
Skomentuj Foto: KPP Ostróda Foto: KPP Ostróda

W Morągu policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 1 promil alkoholu w organizmie – to niechlubny wynik badania stanu trzeźwości kierującego skodą. Podczas tej kontroli okazało się, że mężczyzna posiadał również aktywny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Tego samego dnia zatrzymany został kierowca który również posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami. W Górce policjanci Ruchu Drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierowcę BMW. Teraz, skrajnie nieodpowiedzialni kierowcy odpowiedzą przed sądem.

W poniedziałek 17 lutego po godzinie 19:00 w Morągu na ul. Dąbrowskiego patrol Ruchu Drogowego zatrzymał do kontroli kierowcę osobowej skody. 31-letni kierowca wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością. 

W dłoni podczas jazdy trzymał papierosa i butelkę piwa. Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości, które było jedynie potwierdzeniem ich przypuszczeń. Badanie wykazało, że 31-letni mężczyzna kierował w stanie nietrzeźwości mając ponad 1 promil alkoholu w organizmie. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca ma na sumieniu o wiele więcej, ponieważ posiadał on aktywny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Teraz, mężczyzna odpowie za przestępstwa kierowania w stanie nietrzeźwości oraz niestosowania się do decyzji sądu jakim jest orzeczony zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Funkcjonariusze sporządzili niezbędną dokumentację procesową celem przekazania sprawy do sądu.

We wtorek 18 lutego około godziny 13:00 w miejscowości Górka ostródzka drogówka zatrzymała do kontroli drogowej kierującego BMW. 

Jak się okazało, 60-latek również nie powinien znajdować się za kierownicą pojazdu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że kierował on pojazdem mechanicznym mając w swoim organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Prawo jazdy mężczyzny zostało zatrzymane a sporządzona dokumentacja procesowa zostanie przez policjantów przekazana do sądu.

Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które ponosi się odpowiedzialność na podstawie art. 178a kodeksu karnego. Zgodnie z tym przepisem za jego popełnienie grozi kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 3.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem pomimo posiadanego prawomocnego zakazu to przestępstwo.

Kierowcy, którzy pomimo prawomocnego zakazu prowadzenia pojazdami nie stosując się do orzeczonego zakazu mogą stracić prawo jazdy od 1 roku do lat 15. Sąd może orzec również wobec kierowcy karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Foto: KPP Ostróda

 

(KPP Ostróda (pś))

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%