Funkcjonariusze zatrzymali dwóch nieodpowiedzialnych kierujących, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicę pojazdów, będąc pod wpływem alkoholu.
Około godziny 6:00 na ul. Drwęckiej w Ostródzie, policjanci zatrzymali do kontroli 26-letniego kierowcę audi. Mężczyzna znajdował się w stanie po użyciu alkoholu – policyjne urządzenie do badania stanu trzeźwości wykazało 0,13 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.
Pół godziny później, około godziny 6:30 na ul. Olsztyńskiej w Łukcie, zatrzymany został 55-letni kierujący fordem. On również znajdował się w stanie po użyciu alkoholu, z wynikiem 0,18 mg/l.
Tego dnia policjanci łącznie przeprowadzili ponad 1500 kontroli stanu trzeźwości.
Nie ma miejsca na drogach dla nietrzeźwych kierujących
Policjanci przypominają: alkohol i kierownica to śmiertelnie niebezpieczne połączenie. Osoby decydujące się na prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu narażają na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego.
Apelujemy do kierowców o odpowiedzialność i rozsądek. Sezon wakacyjny to okres wzmożonego ruchu na drogach – każdy nietrzeźwy kierowca to potencjalna tragedia na drodze.
Foto: KPP Ostróda
Cykliczne kontrole – konsekwencje dla pijanych kierowców
Działania „Trzeźwość” będą kontynuowane cyklicznie. Kierowcy mogą się spodziewać wzmożonych kontroli o różnych porach dnia. Każdy, kto zdecyduje się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu, musi liczyć się z surowymi konsekwencjami prawnymi – utrata prawa jazdy, aż po odpowiedzialność karną.
Na drogach nie ma miejsca dla nietrzeźwych kierowców!
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz