Sokół Ostróda awansował do IV ligi! A po meczu świętowano! [FOTO]

13:16, 30.06.2024 redakcja Aktualizacja: 13:42, 30.06.2024
Skomentuj

Dokładnie rok temu potężne tąpniecie wstrząsnęło ostródzkim Sokołem, kibicami i sympatykami klubu. Mimo wielu trudności i przeciwności, udało się wszystko poukładać na nowo i już po roku piłkarze Sokoła świętują awans do IV ligi!

Ostatni akcent w trudnej drodze do awansu nastąpił wczoraj, w sobotę 29 czerwca. W drugim meczu barażowym ostródzianie podejmowali na własnym boisku 13-ty zespół IV ligi Constract Lubawa. Po wygranej na wyjeździe 2:1 to ostródzianie byli bliżej marzeń.

W najważniejszym meczu sezonu trener ostródzian Andrzej Burchart od pierwszej minuty wypuścił do boju następującą jedenastkę: Sikora, Musiński, Śnieżawski, Styś, Nowicki, Gajewski, Kulpa, Wypych, Chmielewski, Korpus, Tunkiewicz.

Od początku ostródzianie realizowali cel, którym było wywalczenie awansu. Już w 17 minucie ich starania przyniosły skutek, a do bramki Constractu trafił Tomasz Śnieżawski.

7 minut później wynik na 2:0 podwyższył Paweł Kulpa i stało się jasne, ze tylko kataklizm może odebrać Sokołowi upragniony awans.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Gdy powoli przygotowywano się do fety, do głosu doszli jednak piłkarze Constractu. Najpierw w 68 minucie gola kontaktowego dla Constractu zdobył Piotr Rykaczewski.

Gra była zacięta, a goście nie odpuszczali, zaś z ostródzian jakby "schodziła para". W 90 minucie lubawianie wyrównali, jednak na szczęście dla ostródzian pozostał już tylko doliczony czas gry. ostatecznie udało się dowieźć remis, który oznaczał, że to właśnie Sokół zdobył wymarzony awans do wyższej klasy.

Po meczu nadszedł czas na świętowanie. Najpierw na stadionie, a później na ostródzkim molo w otoczeniu kibiców, gdzie piłkarze przybyli statkiem. Z rąk Burmistrza Ostródy Rafała Dąbrowskiego otrzymali Puchar za awans.

Brawo panowie i do zobaczenia w IV lidze!

Zapraszamy poniżej do obejrzenia naszej fotogalerii z meczu i świętowania.

Sokół Ostróda - Constract Lubawa 2:2 (2:0)

Skład Sokoła: Sikora, Musiński, Śnieżawski, Styś, Nowicki, Gajewski, Kulpa, Wypych, Chmielewski, Korpus, Tunkiewicz