Turniej koszykówki 3x3 w Ostródzie!

12:29, 28.06.2024 . Aktualizacja: 12:31, 28.06.2024
Skomentuj
reo

W imieniu Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji serdecznie zapraszamy na Turniej Koszykówki 3x3! Impreza będzie dobrym początkiem wakacji w naszym mieście, ponieważ zawody odbędą się 5 lipca (piątek) od godz. 17:00 na Orliku przy ul. 21 Stycznia.

3.TERMIN I MIEJSCE

Turniej odbędzie się 5 lipca 2024 roku (piątek) na Orliku przy ul. 21 Stycznia. Początek zawodów o godz. 17:00.

4.ZAPISY I ZGŁOSZENIA

- Uczestnik turnieju musi mieć m.in. 15 lat (rocznik 2009 i starsi)

- Drużyna składa się z czterech zawodników (trzech grających + rezerwowy). Organizator dopuszcza do udziału drużynę mającej minimum trzy osoby.

Zapisy do turnieju odbywają się do środy, 3 lipca 2024 roku, do godz. 18:00. Zgłoszenie do turnieju wysyłamy na adres e-mail: [email protected]. W zgłoszeniu przesyłamy imię i nazwisko członków drużyny (dodatkowo adres e-mail i numer telefonu do kapitana drużyny).

5.WPISOWE

30 złotych/drużyna. Płatne gotówką w dniu turnieju.

6.ZASADY GRY

a) Mecze koszykówki FIBA3x3 rozgrywane są na boisku o wymiarach 14 m X 15 m lub podobnym spełniającym wymogi koszykówki FIBA3x3, na jeden kosz. Na boisku jest linia rzutu za 2 pkt. w odległości 6,75 m.

b) Każda gra musi rozpocząć się z udziałem dwóch trzyosobowych drużyn składających się z graczy uprzednio zgłoszonych do turnieju, a zakończyć, posiadając w składzie co najmniej 2 zawodników.

c) O tym, która drużyna będzie w posiadaniu piłki jako pierwsza, decyduje losowanie.

d) Każdy uzyskany kosz to 1 pkt. Za kosz uzyskany z dystansu (zza linii od kosza 6,75 m, tzw. Linii dystansowej) zalicza się 2 pkt. Graczowi w trakcie rzutu nie wolno dotknąć tej linii.

e) Gra toczy się do zdobycia przez jedną z drużyn 21 punktów lub przez 10 minut ciągłej gry.

f) W przypadku zakończenia 10 minutowego czasu gry i nie uzyskania przez którąś z drużyn 21 punktów, mecz jest przerywany i zapisywany jest wynik uzyskany przez drużynę w czasie 10 minut.

g) W przypadku, gdy po 10 minutach gry wynik jest remisowy, zarządzana jest dogrywka, w której wygrywa drużyna, która zdobędzie pierwsza 2 pkt. Gra rozpoczyna się od rzutu sędziowskiego.

h) Zabronione jest dobijanie piłki po rzucie drużyny przeciwnej. Dobitka po rzucie własnej drużyny jest dozwolona.

i) Każdej drużynie przysługuje do wykorzystania jeden 30-sekundowy czas w trakcie meczu.

j) Mecze sędziujemy sobie nawzajem.

k) Należy dążyć do polubownego załatwienia wszelkich sporów w imię przyjacielskiej i serdecznej atmosfery zawodów. Sędzia ma werdykt ostateczny.

l) Umyślne faule, zauważone przez Sędziego gry, będą karane rzutem osobistym za 1 pkt. oraz przekazanie po rzucie piłki drużynie pokrzywdzonej.

m) Brutalność w grze lub złe zachowanie całej drużyny podczas turnieju może doprowadzić do wykluczenia jej z rywalizacji.

n) Limit fauli na drużynę – 6, przy siódmym i kolejnych faulach – rzut wolny, przy 10 i kolejnych faulach – 2 rzuty wolne.

o) Przepisy gry obowiązują wg. przepisów FIBA3x3 chyba, że organizator zastrzega to w regulaminie.

7.SYSTEM ROZGRYWEK

W zależności od liczby zgłoszonych drużyn. Docelowo:

- Faza grupowa (4 drużyny w każdej grupie)

- Faza pucharowa (ćwierćfinał, półfinał, mecz o trzecie miejsce, finał)

O kolejności w grupie decydują:

Liczba punktów zdobytych: Zwycięstwo w regulaminowym czasie gry – 3 pkt, Zwycięstwo po dogrywce 2 pkt, porażka po dogrywce – 1 pkt, porażka w regulaminowym czasie gry – 0 pkt.

Wynik bezpośredniego spotkania

O kolejności w grupie decydują – przy trzech drużynach:

Mała tabela z uwzględnieniem spotkań tylko i wyłącznie trzech zainteresowanych drużyn

8.NAGRODY

Puchary i nagrody rzeczowe dla drużyn z miejsc 1-3, ufundowane przez Organizatora – OCSiR

9.POSTANOWIENIA KOŃCOWE

a) Zawodnicy odpowiadają materialnie za szkody wyrządzone w wyniku użytkowania koszy do gry niezgodnie z regulaminem;

b) Organizator turnieju nie bierze odpowiedzialności za wszelkie urazy i kontuzje zawodników powstałe w trakcie turnieju;

c) Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany regulaminu. W przypadku istotnych zmian zobowiązują się do powiadomienia zawodników o zmianach w regulaminie;

d) Interpretacja niniejszego regulaminu należy do Organizatora;

e) Uczestniczy zawodów przystępujących do rozgrywek zapoznali się z regulaminem i akceptują jego założenia;