Zamknij

Sokół Ostróda wygrywa w ostatniej kolejce okręgówki. Będzie baraż o awans (foto)!

19:08, 15.06.2024 redakcja Aktualizacja: 08:51, 16.06.2024
Skomentuj
reo

W ostatniej kolejce klasy okręgowej wicelider tabeli Sokół Ostróda pokonał dziś, w sobotę 15 czerwca, na własnym boisku MKS Działdowo 4:1. Jako, że lider czyli Start Nidzica także wygrał wysoko swój mecz, to zespół z Nidzicy wywalczył bezpośredni awans do 4.ligi, a Sokół swoją szansę będzie miał jeszcze w barażu.

Trener Sokoła Andrzej Burchart od pierwszej minuty wystawił następujące zestawienie: Sikora - T. Śnieżawski, Czerwonka, Styś, Nowicki, Gajewski, Kulpa, Kowalski, Wypych, Chmielewski, Korbus.

Od początku mecz ułożył się po myśli ostródzian. Już w 27 minucie prowadzenie dla Sokoła uzyskał Karol Styś. 6 minut później było już 2:0, a strzelcem bramki był Oskar Wypych.

Po przerwie goście zdobyli bramkę kontaktową w 53 minucie po strzale Franciszka Brzezińskiego.

Końcówka należała jednak do ostródzian. Najpierw Karol Styś zdobył swojego drugiego gola w 82 minucie, a dzieła zniszczenia dopełnił Kacper Nowicki w 86 minucie.

Ostatecznie Sokół wygrał z MKS Działdowo 4:1 i utrzymał drugie miejsce  w tabeli. Biorąc pod uwagę zeszłoroczne turbulencje i budowanie zespołu właściwie od nowa, to całkiem dobry wynik. Do Bezpośredniego awansu zabrakło niewiele. Start Nidzica wyprzedził Sokoła o 2 punkty.

Teraz trzeba będzie powalczyć o awans do 4. ligi w barażu. Pierwszy mecz na wyjeździe, drugi 29 czerwca na Stadionie Miejskim w Ostródzie. Rywalem Constract Lubawa.

Zapraszamy poniżej do obejrzenia fotogaleri z meczu autorstwa Piotra Bagińskiego.

Sokół Ostróda - MKS Działdowo 4: 1 (2:0)

Bramki: Styś 27', 82', Wypych 33', Nowicki 86' - Brzeziński 49'