Zamknij

Sokół Ostróda bliżej awansu po wygranej na wyjeździe z Constractem Lubawa! (foto)

16:56, 22.06.2024 redakcja Aktualizacja: 19:46, 22.06.2024
Skomentuj

W Grabowie przyszło piłkarzom Sokoła Ostróda rozegrać pierwszy mecz barażowy z Constractem Lubawa o awans do IV ligi. Lubawianie zajęli w tym sezonie 13 miejsce w IV lidze, Sokół zaś 2 w klasie okręgowej. Ostródzianie mecz wygrali i są w bardzo dobrej sytuacji przed rewanżem.

Trener Andrzej Burchart zdecydował się nie eksperymentować ze składem i wystawił od pierwszej minuty następującą jedenastkę: Sikora - T. Śnieżawski, Szymański, Styś, Nowicki, Gajewski, Chmielewski, Kulpa, Kowalski, Wypych, Korbus.

Pierwszą doskonała sytuację do zdobycia bramki stworzyli sobie piłkarze z Lubawy. W 4 minucie meczu po rzucie rożnym i kapitalnym strzale z około 16-metrów Daniela Madeja piłka z dużą siłą odbiła się od słupka bramki strzeżonej przez Sikorę. W odpowiedzi strzelał Kacper Nowicki, jednak piłka poszybowała kilka metrów od bramki.

Lekka przewagę osiągnął Sokół, który częściej atakował bramkę gospodarzy. Przyniosło to skutek w 12 minucie. Po zagraniu z autu piłka trafiła na głowę Karola Stysia, a ten pokonał bramkarza Lubawian Kościńskiego.

Kilka minut później ostródzianie mogli podwyższyć prowadzenie, jednak najpierw Styś zdecydowanie przestrzelił ponad bramką, a potem w stuprocentowej sytuacji z kilku metrów Panu Bogu w okno strzelił Tomasz Śnieżawski.

Swoje szanse mieli także piłkarze Constractu, m.in Paweł Górski, jednak Sikora pewnie stał na posterunku. W 28 minucie zółtą kartką za faul ukarany został Sebastian Kowalski, co wyklucza go z meczu rewanżowego.

Gra się zaostrzyła, nie brakowało walki. Obydwa zespoły próbowały, jednak do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Druga połowa meczu rozpoczęła się w deszczu i przy coraz silniejszym wietrze, a z każdą minutą warunki do gry były coraz gorsze. W końcu rozpętała się ulewa, która na szczęście nie trwała zbyt długo i znów wyszło słońce.

W 49 minucie w polu karnym przewrócił się Paweł Kupa, jednak gwizdek sędziego milczał. w 55 minucie faulował Filip Czerwonka i został ukarany żółtą kartką.

W 61 minucie po faulu na zawodniku Constractu doszło do sporych przepychanek na boisku Na szczęście zawodnicy szybko się opanowali, jednak sędzia pokazał po dwie zółte kartki zawodnikom obydwu zespołów.

Constract coraz śmielej atakował, starając się wyrównać wynik spotkania. Sokół nie odpuszczał, a gra dalej coraz bardziej się się zaostrzała. Sporą nerwowość wykazywali także zawodnicy obydwu zespołów.

W 71 minucie Lubawianie dopięli swego. Po rzucie rożnym Paweł Sagan strzałem głową pokonał Sikorę.

Zawodnicy Constractu chcieli pójść za ciosem i dalej zagrażali bramce ostródzian. Tymczasem...

W 77 minucie Nowicki przebiegł 2/3 boiska, dryblował w polu karnym i.... Według nas był faulowany prze obrońcę Constractu, sędzia jednak nie zdecydował się podyktować rzutu karnego.

W 81 minucie błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnili graczy Constractu. Kacper Nowicki kapitalnym wślizgiem wyłuskał piłkę, przebiegł kilka metrów i fantastycznym strzałem pokonał goolkipera gospodarzy!

Od 85 minuty Constract zmuszony był grać w 10-stkę. Drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną został ukarany Niedbalski.

Swoja szanse na podwyższenie wyniku miał jeszcze Korbus, ale nie trafił w bramkę. Do końca meczu, mimo jeszcze kilku szans dla obu zespołów, wynik nie uległ już zmianie i Sokół wygrał pierwszy mecz barażowy 2:1.

Przed rewanżem Sokół jest bliżej awansu, trzeba jeszcze będzie jednak za tydzień, w sobotę 29 czerwca postawić przysłowiową "kropkę nad i" na Stadionie Miejskim przy ul. 3 Maja  w Ostródzie

Zapraszamy poniżej do obejrzenia fotogalerii z meczu.

Constract Lubawa - Sokół Ostróda 1:2 (0:1)

Bramki: Sagan 71' - Styś 12', Nowicki 81'