Zamknij

Pierwsza wiosenna porażka Sokoła Ostróda. Drwęca wygrywa 3:1, ostródzianie nie wykorzystali karnego (foto)

18:37, 13.04.2024 redakcja Aktualizacja: 21:20, 13.04.2024
Skomentuj

Sokół Ostróda przegrał wyjazdowe spotkanie 21 kolejki klasy okręgowej z Drwęcą. Po najgorszym w ostatnim czasie grze ostródzian, w Nowym Mieście Lubawskim lepsi okazali się gospodarze, wygrywając 3:1.

Szkoleniowiec trójkolorowych Andrzej Burchart postawił na taką samą jedenastkę wyjściową, jak w poprzednich, zwycięskich dwóch spotkaniach. Od pierwszej minuty na murawie stadionu w Nowym Mieście Lubawskim pojawili się: Wieliczko, Gajewski O., Musiński, Śnieżawski, Styś, Nowicki, Gajewski M., Chmielewski, Kulpa, Kowalski, Tunkiewicz.

Mecz toczony był w gorącej atmosferze, oprócz kibiców z Nowego Miasta Lubawskiego i Ostródy pojawili się także kibice z Grudziądza. Miłe złego początki - tak można podsumować pierwszą połowę spotkania, która ustaliła wynik całego meczu.

Już w 6 minucie meczu Kacper Nowicki wyprowadza ostródzian na prowadzenie. W miarę upływu czasu do głosu zaczęli dochodzić jednak gospodarze, którzy trzykrotnie karcili piłkarzy Sokoła. Najpierw w 27 minucie wyrównał Marcel Jankowski. 3 minuty później Sokół przegrywał już 1:2 po strzale Jakuba Ryczkowskiego. Ten sam zawodnik ustalił wynik, jak się okazało później, całego spotkania, zdobywając swoja drugą bramkę w 38 minucie.

Sokół miał jeszcze swoje szanse na wyrównanie, jednak piłka nie chciał wpaść do bramki. Nie udało się nawet z rzutu karnego. W 41 minucie faulowany był wychodzący na czysta pozycję z bramkarzem Kacper Nowicki, który został sfaulowany. Sędzia podyktował jedenastke. Do piłki podszedł Karol Styś i... po słabym strzale bramkarz gospodarzy okazał się górą.

Tym samy ostródzianie przegrali swój pierwszy mecz w rundzie wiosennej. To chyba najgorsze spotkanie, jakie dotąd Sokół rozegrał w klasie okręgowej. Swoją szansę wykorzystała Polonia Pasłęk, która po wygranej na wyjeździe z Płomieniem Turznica wróciła na fotel lidera okręgówki, mając tyle samo punktów, co piłkarze Sokoła.

Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - Sokół Ostróda 3:1

Bramki: Jankowski 27', Ryczkowski 30', 38' - Nowicki 6'