Zamknij

Sokół Ostróda pokonał Zatokę Braniewo i umocnił się na drugim miejscu w tabeli (fotogaleria)

19:37, 28.04.2024 redakcja Aktualizacja: 19:59, 28.04.2024
Skomentuj

W ważnym dla układu tabeli meczu 23 kolejki klasy okręgowej wicelider rozgrywek Sokół Ostróda pokonał na własnym boisku Zatokę Braniewo 4:2.

W rozegranym w niedzielę 28 kwietnia meczu zamykającym 23 kolejkę szkoleniowiec trójkolorowych Andrzej Burchart wystawił od pierwszej minuty taki sam skład, jak w poprzednim wygranym meczu z Unią Susz. Od pierwszej minuty na murawie stadionu przy ul. 3 Maja w Ostródzie pojawili się:  Sikora, Gajewski O., Musiński, Śnieżawski, Nowicki, Gajewski M., Chmielewski, Kulpa, Kowalski, Wypych, Tunkiewicz.

Ostródzianie zaczęli z wysokiego C, już w 3 minucie meczu wychodząc na prowadzenie. Bramkę dla gospodarzy strzelił Michał Gajewski. W 14 minucie goście z Braniewa doprowadzili do wyrównania po strzale Tyrawskiego.

Gra była wyrównana, a zawodnicy z Braniewa nie chcieli łatwo sprzedać skóry. nie brakował walki i ambicji w obydwu zespołach.

Na kolejną bramkę kibice musieli czekać do 37 minuty, gdy pewnie rzut karny, po faulu bramkarza gości na Musińskim, wykonał Kacper Nowicki, nie dając szans golkiperowi z Braniewa

Po przerwie pierwsi do głosu doszli goście, wyrównując w 59 minucie wynik spotkania na 2:2 po błędzie bramkarza Sokoła Sikory. Strzelcem bramki dla gości Wolak.

Później jednak piłka wpadała już tylko do bramki Zatoki. Najpierw w 80 minucie do siatki trafił Oskar Wypych, a w 90 minucie meczy wynik spotkania ustalił, strzelając swoją drugą bramkę w meczu Kacper Nowicki. Warto dodać, ze goście kończyli mecz w 10 po czerwonej kartce w 76 minucie.

Ostródzianie pokonali Zatokę Braniewo 4:2 i nadal pozostają na drugim miejscu w tabeli, mając tyle samo punktów co lider - Polonia Pasłęk.

Poniżej zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z meczu w wykonaniu Piotra Bagińskiego.

Sokół Ostróda - Zatoka Braniewo 4:2

Bramki: Gajewski M. 3', Nowicki 37', 90', Wypych 80' - Tyrawski 14', Wolak 59'