Zamknij

W Starych Jabłonkach zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach. Ostródzianka Wiktoria Zapałowska w czołówce

17:18, 24.03.2024 redakcja Aktualizacja: 17:27, 24.03.2024
Skomentuj

Ponad tydzień trwała rywalizacja blisko 180 najlepszych w Polsce szachistów i szachistek wśród juniorów. W Hotelu Anders w  Starych Jabłonkach rywalizowano w kategoriach kobiet i mężczyzn do lat 16. Dziś, w niedzielę 24 marca po ostatniej 9-tej rundzie poznaliśmy medalistów.

Wśród najbardziej interesującej nas kategorii dziewcząt do lat 16, w której rywalizowała zawodniczka MLKS Ostródzianki Ostróda Wiktoria Zapałowska, najlepsza okazała się Wiktoria Śmietańska z Fundacja KSz Polonia Wrocław, która zdobyła 7,5 punktu na 9 możliwych. Drugie miejsce zajęła Emilia Sprzęczka z KSz Polonia Warszawa z takim samym dorobkiem punktowym.

Nasza Wiktoria uplasowała się na bardzo dobrym 13-tym miejscu zdobywając 5,5 punktu.

Wśród dziewcząt do lat 18 najlepsza okazała się Martyna Starosta z Fundacja KSz Polonia Wrocław. Z kolei wśód chłopców do lat 16 zwyciężył Krzysztof Raczek z KS GWIAZDA Bydgoszcz, a do lat 18 Jan Małek z UKS Korona Gdańsk.

Organizatorem zawodów był Warmińsko-Mazurski Związek Szachowy, który doskonale spisał się ze swojej roli. Dyrektorem zawodów był Kamil Zapałowski. Uczestnicy zawodów podkreślali świetna organizację oraz warunki, w jakich przez ponad tydzień rywalizowali