Zamknij

Ozonowanie pomieszczeń w hotelach: komfort i bezpieczeństwo gości

11:54, 16.09.2024 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 13:15, 17.09.2024
Skomentuj Ozonowanie pomieszczeń Ozonowanie pomieszczeń

W branży hotelarskiej szczególny nacisk kładzie się na utrzymywanie najwyższych standardów higienicznych. Jakość powietrza w takich miejscach powinna być jak najlepsza. Z tego względu eksperci zalecają regularne ozonowanie pomieszczeń w hotelach, by zachować ochronę przed zarazkami i brzydkimi zapachami.

Przyjeżdżając do hotelu, goście oczekują czystego środowiska, wolnego od brzydkich zapachów i brudu. Dlatego obsługa hotelowa powinna czuwać nad regularną wymianą pościeli i ręczników. Codzienne porządki pokoi hotelowych pozwalają zachować porządek.

Należy pamiętać również o tych niewidocznych gołym okiem zagrożeniach. Bakterie, wirusy i zarodniki grzybów oraz ich formy przetrwalnikowe mogą krążyć w powietrzu, zagrażając zdrowiu gości hotelowych.

Jak wykorzystać ozon do dezynfekcji pomieszczeń w hotelu?

Ozonowanie może znacząco poprawić komfort gości w hotelach i restauracjach. Dzięki tej metodzie możliwe jest stworzenie bardziej higienicznego otoczenia, a także skuteczne usunięcie nieprzyjemnych zapachów, alergenów, kurzu oraz bakterii.

Ozonowanie można wykorzystać w hotelu do różnych celów takich jak:

  • Neutralizacja nieprzyjemnych zapachów z przestrzeni hotelowej.

  • Niszczenie zarazków i bakterii z miejsc dla gości i przestrzeni wspólnych.

  • Usuwanie zapachu dymu papierosowego z palarni w hotelach.

  • Eliminacja alergenów w pokojach hotelowych.

Skuteczny sposób na usuwanie nieprzyjemnych zapachów w powietrzu

Ozonowanie to najskuteczniejsza metoda usuwania nieprzyjemnych zapachów z hotelowych pokoi, gwarantująca czystość i sterylność, co jest szczególnie istotne dla bardziej wrażliwych gości. Ta technika może być z powodzeniem stosowana nie tylko w hotelach, ale także w domach prywatnych oraz w obiektach przemysłowych. Czyste, świeżo pachnące pokoje zostawiają trwałe wrażenie i stanowią najlepszą formę reklamy.

Hotelowe wnętrza narażone są na różnorodne wyzwania, również takie jak drażniące, nieprzyjemne zapachy. Dlatego czasem konieczne staje się dokładne wietrzenie lub pranie tapicerek. W takich sytuacjach ozonowanie okazuje się niezastąpione.

Umożliwia osiągnięcie higienicznej czystości nawet w trudnych warunkach. Na rynku dostępne są różne modele ozonatorów, jednak wszystkie działają na podobnej zasadzie, podnosząc stężenie ozonu w powietrzu, co skutkuje bezpieczną sterylizacją. W razie potrzeby można również takie usługi zlecić fachowcom.

Eliminacja bakterii i i innych drobnoustrojów w hotelowych pomieszczeniach

Hotel, który dąży do utrzymania wysokiego standardu usług, powinien rozważyć inwestycję w ozonowanie pomieszczeń. Goście często przynoszą ze sobą wirusy grypy czy przeziębienia i inne drobnoustroje, które mogą utrzymywać się w powietrzu jeszcze przez kilka dni po ich wyjeździe.

Nawet dokładne sprzątanie może nie wystarczyć w takiej sytuacji. Ozonowanie pozwala na sterylne oczyszczenie pokoju, przygotowując go na przyjęcie kolejnych gości. Hotele, które regularnie stosują ozonowanie, są również bardziej przyjazne dla osób z alergiami, dla których nawet drobne roztocza i pyłki mogą stanowić zagrożenie.

Usługi ozonowania w hotelu - sposób na zanieczyszczenia powietrza

Ozon, jako gaz, z łatwością przenika do trudno dostępnych zakamarków, skutecznie dezynfekując powierzchnie z zarazków i bakterii. Już krótka sesja ozonowania może na stałe usunąć zapachy papierosów, perfum czy moczu.

Ozonowanie nie zastępuje co prawda odkurzania ani prania, ale zapewnia pewność, że przestrzeń jest bezpieczna i sterylnie czysta. Proces ozonowania nie wymaga specjalistycznych umiejętności – wystarczy odpowiednia odzież ochronna i dobrej jakości, certyfikowane urządzenie - informuje Mieszko Kastelnik ze specjalistycznej firmy sprzątającej.

Większość takich sprzętów pobiera powietrze z otoczenia, które następnie jest oczyszczane i wzbogacane ozonem. W efekcie aktywny gaz miesza się z tlenem i osiada na wszystkich powierzchniach w pomieszczeniu. Już po pół godziny od zakończenia ozonowania pokój jest gotowy do użytku, a jedynym śladem po tym procesie jest świeży zapach, przypominający powietrze po burzy.

Jak często wykonywać ozonowanie pomieszczeń w hotelu?

Regularne ozonowanie pokoi hotelowych jest kluczowe dla utrzymania sterylności, świeżości powietrza i eliminacji nieprzyjemnych zapachów. Zaleca się przeprowadzenie ozonowania po każdym pobycie gościa, co pozwoli na dokładne oczyszczenie pokoju z zapachów, bakterii i wirusów.

Nawet jeśli pokój jest pusty, warto ozonować go raz w tygodniu, aby zapewnić stałą dezynfekcję i odświeżenie powietrza. Przed rozpoczęciem sezonu, po dłuższym okresie nieużytkowania, ozonowanie pomoże usunąć nagromadzone zanieczyszczenia, przygotowując pokój na nowych gości.

Jaką firmę wybrać do dezynfekcji zarazków z pokoi hotelowych?

Dezynfekcja pomieszczeń w hotelu to odpowiedzialne zadanie. Rozsądnym pomysłem jest rozplanowanie cyklicznych zabiegów ozonowania w holach, pokojach hotelowych, łazienkach i miejscach wspólnych. Jeśli hotel posiada strefy SPA i baseny, takie miejsca również należy objąć programem regularnej dezynfekcji powierzchni.

Jednak, jak wybrać odpowiedniego wykonawcę tego zadania? Szukaj specjalistów z branży DDD o zasięgu ogólnopolskim jak np. firma Kastelnik świadcząca usługi ozonowania w hotelach, mieszkaniach i miejscach użytku publicznego.

 

 	Ozonowanie w hotelu   

 

Ozonowanie

(artykuł sponsorowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%