Szkolenie poprowadzili żołnierze 42 i 45 Batalionów Lekkiej Piechoty, wchodzących w skład 4W-MBOT. Uczestnicy brali udział w modułach obejmujących pierwszą pomoc przedmedyczną, elementy przetrwania w terenie, cyberhigienę oraz przygotowanie plecaka ewakuacyjnego. Program zakładał praktyczne ćwiczenia, w tym nawigację z mapą i kompasem, budowę schronienia, rozpalanie ognia oraz rozpoznawanie zagrożeń w sieci.
Kolejna okazja do udziału w szkoleniach już 6 grudnia – między innymi w Olsztynie i Giżycku. Szkolenia są bezpłatne, mają charakter otwarty i są prowadzone przez doświadczonych żołnierzy oraz specjalistów z zakresu bezpieczeństwa. Organizatorzy zachęcają do zapisów wszystkich, którzy chcą w praktyczny sposób przygotować się na sytuacje kryzysowe i zdobyć kompetencje przydatne w codziennym życiu.
W realizację przedsięwzięcia zaangażowane będą także inne formacje mundurowe, organizacje weteranów i certyfikowane firmy szkoleniowe. Szkolenia są bezpłatne i dostępne dla każdego pełnoletniego obywatela.
„wGotowości” uczy, jak reagować w sytuacjach kryzysowych, pomagać służbom ratowniczym i zachować spokój w stresie. To praktyczne szkolenie, które daje realne umiejętności – mogące uratować życie własne i innych.
Za realizację programu „wGotowości” będą odpowiadać instruktorzy Wojsk Obrony Terytorialnej ze wszystkich dwudziestu brygad, gwarantując jednolity poziom szkolenia i dostępność w każdym regionie kraju.
Więcej informacji: https://www.wojsko-polskie.pl/wgotowosci/
Aplikacja mObywatel → zakładka wGotowośc

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ostrodaflesz.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz