Ostróda i gmina Ostróda były w niedzielę, 28 czerwca, kolarską stolicą Polski. To właśnie tutaj rozegrano m.in. wyścig elity mężczyzn o tytuł Mistrza Polski, który dostarczył kibicom wielu emocji. Po kilku godzinach rywalizacji na wymagającej trasie i przy upalnej pogodzie triumfował Kacper Maciejuk, który jako pierwszy przeciął linię mety zlokalizowaną w Ostródzie.