Zamknij

Od poniedziałku poważne utrudnienia na trasie Kętrzyn-Giżycko

15:02, 12.03.2025 Aktualizacja: 15:06, 12.03.2025
Skomentuj Foto: Ostróda Flesz Foto: Ostróda Flesz

Od poniedziałku na trasie pomiędzy Kętrzynem a Giżyckiem będą poważne utrudnienia w ruchu: ręczne kierowanie i sygnalizacja świetlna. Pod koniec miesiąca na kilku odcinkach droga ta zostanie zupełnie zamknięta - poinformowali drogowcy.

Firma, która wykonuje remont drogi wojewódzkiej pomiędzy Kętrzynem a Giżyckiem poinformowała, że na pięciu odcinkach tej trasy od poniedziałku będzie obowiązywał ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną, a na jednym odcinku ruchem będzie kierowała wyznaczona osoba.

Utrudnienia będą występowały do 31 marca, bo w tym dniu planowane jest całkowite zamknięcie tej trasy na kilku odcinkach.

Drogowcy wskazali, że:

  • do wsi Gierłoż, Kruszewiec, Pożarki, Kwiedzina i Cegielnia będzie można dojechać od strony Kętrzyna.
  • do Martian, Sterławek Wielkich, Małych i Średnich oraz do Kalinowa będzie można dojechać przez Ryn.
  • do Wron, Wron Nowych i Pięknej Góry będzie można dojechać od strony Giżycka.

Trasa Kętrzyn-Giżycko to jedna z najpopularniejszych dróg na Mazurach. Oba miasta są oddalone o 23 km. Do tej pory droga ta była wąska, jednopasmowa, blisko szosy rosły stare, dorodne drzewa. Samorządowcy od wielu lat zabiegali o jej remont.

Urząd Marszałkowski w Olsztynie poinformował PAP, że remont tej trasy potrwa do wiosny 2027 roku. W tym czasie nie tylko zostanie polepszona jezdnia, ale też będą zbudowane chodniki, przejścia dla pieszych, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe. Przebudowane zostaną mosty w Sterławkach Wielkich oraz w Sterławkach Małych.

Remont trasy Kętrzyn-Giżycko to część większej inwestycji - rozbudowy trasy od Kętrzyna do wschodniej granicy województwa. Całkowity koszt modernizacji tej trasy to ponad 745 miliony złotych, z czego ponad 633 miliony złotych pochodzą z programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027. (PAP)

jwo/ mmu/

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%