Zamknij

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie świętował jubileusz 70-lecia!

15:34, 25.03.2024 UW Olsztyn Aktualizacja: 00:24, 06.04.2024
Skomentuj

Były łzy wzruszenia, spotkania po latach, wspomnienia i medale dla zasłużonych pracowników. Tak swój Jubileusz 70-lecia świętował Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie.

W ciągu tych siedemdziesięciu lat szpital ten nie tylko leczył i opiekował się najmłodszymi pacjentami, ale także rozwijał się, wprowadzając nowoczesne technologie i metody leczenia.

Obecny na wydarzeniu Wojewoda Radosław Król serdecznie pogratulował całemu zespołowi szpitala praz wszystkim pracownikom za poświęcenie, profesjonalizm i troskę o zdrowie i dobro najmłodszych pacjentów. Podkreślił role szpitala jako ważnego ośrodka medycznego, który stale podnosi jakość opieki zdrowotnej dla dzieci oraz wspiera ich rodziny w trudnych chwilach. Wręczył również zasłużonym pracownikom szpitala złote, srebrne i brązowe krzyże za zasługi w działalności na rzecz ochrony zdrowia, odznakę honorową za zasługi dla ochrony zdrowia oraz złoty medal za długoletnią służbę.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju i funkcjonowania Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie przez te lata. Życzymy dalszych sukcesów i pomyślności w nadchodzących latach.

W 1954 roku, przy ulicy Wyspiańskiego w Olsztynie, powstał Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy. Początkowo skupiał się głównie na leczeniu chorób zakaźnych, reumatycznych, gruźlicy i krzywicy. W tym samym budynku mieściła się także szkoła oraz przedszkole. Po dwunastu latach istnienia, w 1966 roku, szpital przeniósł się na ulicę Żołnierską, gdzie stopniowo rozwijano oddziały specjalistyczne. W 1997 roku, jako jeden z pierwszych w kraju, szpital otrzymał status jednostki akredytowanej, który do dziś podlega okresowej ocenie. Już wtedy uznawany był za jeden z najnowocześniejszych szpitali w Polsce. W ciągu swojej historii szpital był kierowany przez wybitnych lekarzy, takich jak dr n. med. Olga Szwałkiewicz, która pełniła funkcję dyrektora przez 29 lat, lek. med. Irena Mierzejewska-Grabowska przez 8 lat, lek. med. Elżbieta Dziubińska-Kolender przez 13 lat oraz dr n. med. Irena Piskorz-Ogórek, która sprawuje tę funkcję od 2005 roku.

(UW Olsztyn)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%