Miniony rok był dla OSP w Rożentalu czasem intensywnej pracy i dynamicznego rozwoju. Jednostka, włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, w 2025 roku uczestniczyła w 38 interwencjach, w tym w działaniach przeciwpowodziowych na terenie Powiatu Elbląskiego.
Rok 2025 przyniósł również historyczne wzmocnienie potencjału ratowniczego jednostki. Do druhów trafiły dwa nowe samochody: ciężki wóz ratowniczo-gaśniczy SCANIA oraz lekki samochód typu pick-up Ford Ranger. Nowoczesny sprzęt znacząco zwiększy skuteczność i szybkość podejmowanych działań ratowniczych.
Serdeczne gratulacje i podziękowania dla wszystkich Druhen i Druhów za ofiarną służbę oraz zaangażowanie w budowanie bezpieczeństwa i poczucia wspólnoty wśród mieszkańców. Niech jubileusz 115-lecia będzie inspiracją do dalszej pracy i rozwijania jednostki!






Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ostrodaflesz.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz