Zamknij

Jakub Olszewski z UKS Puma Ostróda brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów w wioślarstwie!

20:34, 14.07.2024 redakcja Aktualizacja: 20:35, 14.07.2024
Skomentuj

Kolejny sukces w swojej karierze odniósł młody zawodnik klub UKS Puma Ostróda Jakub Olszewski. Podczas rozgrywanych w Poznaniu Mistrzostw Polski juniorów w wioślarstwie stanął na podium i zdobył brązowy medal!

Na poznańskim torze Malta ostródzianin bez problemów znalazł się w finale A, pewnie wygrywając swój wyścig półfinałowy.

W dzisiejszym finale jedynek juniorów na dystansie 2000 metrów od początku na czoło wysunął się Dominik Syposz z Pegaza Wrocław. Kuba Olszewski płynął w czołówce i wiadomo było, że powalczy o medal. Po 500 metrach był trzeci, na kolejnych punktach pomiarowych - 1000 i 1500 metrów nawet drugi. W końcówce dał się jednak wyprzedzić Remigiuszowi Matulewiczowi z Bydgoszczy - koledze z reprezentacyjnej osady czwórek.

Ostatecznie Mistrzem Polski pewnie został Dominik Syposz z czasem 7 minut, 38 sekund i 39 setnych. Matulewicz utrzymał minimalną przewagęnad naszym zawodnikiem i zajął drugie miejsce z przewagą niespełna pół sekundy.

Kuba z czasem 7 .inut 44 sekund i 1 setnej sekundy przypłynął na trzecim miejscu! Oznaczało to brązowy medal Mistrzostw Polski. Brawo!

Wielkie gratulacje dla Jakuba Olszewskiego i trenera Arkadiusza Stępki!