Zamknij

Olsztyn: Od soboty rusza sezon na miejskich kąpieliskach

12:49, 28.06.2025 Aktualizacja: 12:54, 28.06.2025
Skomentuj

Jak poinformowało miejskie Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel, kąpieliska będą czynne i strzeżone przez wykwalifikowanych ratowników codziennie do 31 sierpnia włącznie, w godz. 10-18.

W sobotę rozpoczyna się sezon na miejskich kąpieliskach w Olsztynie. Dwa strzeżone kąpieliska i wodny plac zabaw znajdują się nad jeziorem Ukiel, a jedno nad jeziorem Skanda.

Przy plaży miejskiej nad Ukielem poza kąpieliskami można skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego, boisk do siatkówki plażowej czy punktów gastronomicznych. "Z kolei jezioro Skanda oferuje bardziej kameralną atmosferę; to idealne miejsce dla tych, którzy szukają spokoju i kontaktu z naturą" - przekazał olsztyński magistrat.

Według danych warmińsko-mazurskiego sanepidu, w całym regionie w sezonie będzie 50 kąpielisk, o trzy więcej niż przed rokiem. Nowe kąpieliska to: Ostrów nad jeziorem Kalwa w Pasymiu, Zalew Ruda k. Mławy na rzece Mławce w powiecie działdowskim i Jeziorko w Pasłęku.

Sezon kąpielowy rozpoczyna się co roku 1 czerwca i trwa do 30 września. Od decyzji organizatorów poszczególnych kąpielisk zależy, czy będą one otwarte przez cały sezon, czy tylko przez jego część. Większość kąpielisk w regionie już działa, pozostałe mają być otwarte najpóźniej 1 lipca.

Organizatorzy kąpielisk są zobowiązani do oznakowania miejsc do pływania i do zapewnienia ratowników. Jakość wody regularnie kontrolują tam służby sanitarne.

Aktualną jakość wody w kąpieliskach można sprawdzić w serwisie kąpieliskowym Głównego Inspektoratu Sanitarnego - sk.gis.gov.pl. (PAP)

mbo/ lm/

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%