Zamknij

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zakończyli sezon Plus Ligi na 8 miejscu

09:07, 30.04.2024 WWiM Aktualizacja: 09:08, 30.04.2024
Skomentuj

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w ostatnim swoim meczu w tym sezonie przegrali na wyjeździe z PSG Stalą Nysa 1:3 i w złotym secie 13-15. Tym samym ekipa ze stolicy Warmii i Mazur zakończyła sezon na 8 miejscu.

Zawodnicy Javiera Webera w pierwszym meczu o 7 miejsce pokonali PSG Stal Nysę 3:1. Po pierwszej partii przegranej przez gospodarzy, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur była górą w kolejnych odsłonach, zdobywając solidną zaliczkę przed spotkaniem rewanżowym w Nysie.

W rywalizacji o 7 miejsce, pod uwagę brane są punkty meczowe. Indykpol AZS zdobył 3 punkty, a dorobek PSG Stali to 0 „oczek”. Olsztynianom wystarczyło więc wygranie tylko dwóch setów w rewanżu, aby całą rywalizację zapisać na swoje konto.

Spotkanie w Nysie, przyjezdni rozpoczęli w składzie: Jankiewicz na rozegraniu, Janikowski z Armoą na przyjęciu, Siwczyk z Sapińskim na środku, Souza na ataku i Hawryluk jako libero.

Pierwsze dwie partie były bardzo wyrównane. Raz po raz punkty zdobyli: Remek Kapica oraz Manuel Armoa. Inauguracyjną odsłonę wygrali gospodarze (27:25), a drugą goście – 26:24.

Trzecia partia to już zdecydowana dominacja zawodników z Nysy. Szybko zbudowali swoją przewagę i z każdą minutą tylko zwiększali dystans (25:16). W czwartym secie podrażnieni olsztynianie ruszyli do ataku i gdy wydawało się, że doprowadzą do wyrównania (20:16), to przyjezdni zaczęli popełniać błędy, które skrzętnie wykorzystali goście (wygrana PSG Stali 26:24, a całe spotkanie 3:1). O losach rywalizacji o 7 miejsce musiał zatem zadecydować tzw. „złoty set”, w którym górą ponownie byli gospodarze – 15:13.

Dla siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn był to ostatni mecz w sezonie 2023/2024 – akademicy z Kortowa zakończyli go na 8 miejscu. Nowy sezon PlusLigi wystartuje 15 września.